Lucembursko, Luxembourg test

Lucembursko, oficiálním názvem Velkovévodství Lucemburské je krásná země menší rozlohy, sousedící s Belgií, Francií a Německem.
Lucembursko stálo u zrodu mnoha událostí, které mění Evropu dodnes. Má vyspělé hospodářství a k roku 2020 přes 632 000 obyvatel. Věděli jste, že Lucembursko je jediným velkovévodstvím na světě? Věděli jste, že je Lucembursko nejbohatší zemí světa dle podílu DPH na obyvatele? Že má největší počet bank na kilometr čtvereční?
Hlavní město Luxembourg je úžasné historické město, které stojí za návštěvu. Je postaveno nad údolími Alzette a Petrusse.
Počet obyvatel hlavního města je přes 122 tisíc.
Lucembursko je členem OSN, EU, NATO i OECD.Další interaktivní mapu naleznete zde. Naleznete tam i památky, turistické trasy, města a důležitá místa.

Proč do Lucemburska?

Je to krásná země s bohatou historií. Kopce a kopečky ukrývají malebné vesnické samoty, které si prostě zamilujete. Pokud máte rádi cyklistiku, rozhodně zavítejte do severní části země, kde se nacházejí pohoří Ardeny.

Lux, jak se někdy Lucembursko zkracuje, má také mnoho řek. Tři z nich dokonce tvoří hranici země z východní strany - jsou to Mosela, Our a Sûre.

Pro cestu do Lucemburska ani nepotřebujete pas, Lucembursko stálo u zrodu Schengenského prostoru, stalo se tak již v roce 1985.
Navštivte hlavní město Lucemburk, oblíbené je rekreační oblast Diekirch, chráněné území Německo-lucemburský přírodní park. Dovolenou můžete trávit na kolech v Ardenách.

Pokud máte rádi víno, budete překvapeni, jak skvělé jsou zde sklípky, město Grevenmacher bude vaší volbou! Romantické večery lze zažít například na lodi při plavbě krásnými údolími.

Cestování

Zkušenost je nepřenositelná, cestováním získáte zkušenosti, které nelze jinak získat. Zkušenost s jinými lidmi, jinými zvyky, poznáte jiné země, jinou kuchyni. To vše vám pomůže lépe pohlížet na svět i na sebe samého. Pokud poletíte letadlem, podívate se na svět s nahledem a uvidíte, jak je naše země z výšky krásná. Pokud pojedete autem, můžete se zastavit po cestě v malých penzionech, vychutnat si místní atmosféru, promluvit s cizími lidmi. Není se čemu divit, že cestování je jednou z nejoblíbenějších činností, které člověk ve svém volném čase dělá.

Další projekty - fotografování

Fotíte na cestách? Fotíte rádi? Nebo kreslíte grafiku, vektory? Pak vás možná bude zajímat, že vás koníček vám může vydělat i slušné peníze. Prodej fotek na fotobankách můžete velice jednodušše zkusit i vy.
Pokud vás to zaujalo, můžete se předsvěčit na webu Fotobanky.info - vše o prodeji i nákupu fotek a grafiky, že v cestě vám nic nestojí. Přeji vám hodně úspěchů...